Презентація STEAM -hud
#проєктна_діяльністьззсо
#STEAMосвіта
28 травня у Добростанська гімназія відбулася презентація STEAM~hub, освітнього простору, який став результатом проєктної діяльності учнівської молоді закладу. Наставник команди восьмикласників - вчителька мистецтва Тетяна Харович. Мета проєкту: створити можливості для розвитку в учнів здібностей до природничих наук, для дослідницької діяльності та розвитку наукової творчості школярів у сільській місцевості.
Чи ставили ви собі питання, чому більшість відомих письменників чи поетів родом із сільської місцевості? А усі видатні вчені в галузі фізики, хімії, біології походять з міст або ж здобували базову освіту в міських закладах. Чому так? Бо: щоб стати письменником, треба вміти читати-писати, мати талант і книжку, яка надихне. А щоб стати великим фізиком чи хіміком, необхідна хоча б елементарна матеріально-технічна база для дослідів, експериментів, практичного пізнання азів наук, щоб виявити талант.
STEAM hub (hub- вузол, точка перетину, центр взаємозвʼязків)- місце, де усі природничі науки, плюс інженерія, плюс технології, силою творчості звʼязуються у вузол та поєднуються з практикою, життям.
Реалізація проєкту стала можливою завдяки грантодавцям~організаторам конкурсу проєктів, а саме: ГО ГОСТИНЕЦЬ та національній мережі розвитку локальної філантропії «Філантропи».
Співфінансувала проєкт Новояворівська міськрада.
Власний внесок гімназії у бюджет проєкту становив більше 10 тис. грн., які були виручені в результаті організації благодійного ярмарку. А загальний бюджет проєкту становив більше 75 тис.грн.
Робота над втіленням задуманого тривала два місяці. У результаті силами педагогів-наставників, учнівської молоді та техпрацівників закладу ми здійснили дрібні ремонтні роботи, виготовили меблі своїми руками за дизайном Наталка Копоть , власними ресурсами здійснили креативний дизайн приміщення (Vasyl Malynovskyi, тобі уклін за 4 години життєвого часу, витраченого на портрети вчених), придбали цікаве STEAM-обладнання , зважаючи на пріоритети учнів, які були визначені в результаті анкетування. Що у нас вийшло, можете побачити на світлинах та відео. Сподіваємося, що наш простір створить можливості для виховання та навчання у Добростанах, Волі Добростанській та прилеглих населених пунктах майбутніх Ньютонів, Ейнштейнів, Пулюїв та Вернадських. І однозначно, вже сьогодні він стимулює в здобувачів освіти інтерес до прикладних наук, експериментів та наукових проєктів.
На презентацію STEAM-hub до гімназії завітали перший заступник міського голови Новояворівської міської ради Галина Джулай та голова бюджетної комісії Уляна Ганусяк, начальник Відділ освіти Новояворівської міської ради Михайло Дорош , головний спеціаліст відділу освіти Тетяня Юр , а також представники ГО «Гостинець» та Молодіжного Банку Ініціатив Леся Більська-Косик та Іван Більський. Гості відзначили актуальність простору, його мотивуюче до навчання наповнення та створені можливості для дітей, що здобувають освіту в закладі. У подарунок від нас гості отримали брелки, які були видрукувані на нашому 3~д принтері, що ми придбали в рамках іншого проєкту. Брелки у формі серця в пікселях з написом «STEAM” як згадку про сьогоднішній захід і натяк на те, що сучасні інструменти та технології маємо використовувати з любовʼю до людей та любовʼю пізнавати такий цікавий світ! У подарунок від го «Гостинець» ми отримали брендові футболки з логотипом та гаслом гімназії. Тепер ми брендовий заклад!
Дякуємо щиро усім тим, хто розділив з нами радість події. Усім, хто долучився своєю працею до створення та відкриття простору:
Галина Б-З Леся Булига Маряна Світлак-Бобас Мирон Таратула Галина Марущак Kristina Barvutsa Степан Когут та усьому колективу гімназії.
Михайло Петрович Дорош запитав: «Чого чекати від вас далі?» Сподіваємося, далі буде…